כמה תשואה משיגים בשנה על דירה להשקעה בישראל?

תוכן עניינים

מחפשים את המתנה המושלמת ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

ישראלים רבים הבינו בשנים האחרונות שאפיק ההשקעה הטוב ביותר הוא קנייה של דירה. הסיבות לכך הן מגוונות, אולם הסיבה העיקרית אלו מחירי הנדלן בישראל שלא מפסיקים לעלות. כאשר אתם קונים דירה להשקעה אתם לא רק מבטיחים לעצמכם הכנסה חודשית קבועה, אלא גם יכולים להיות בטוחים שהמחיר של הקרן אותה השקעתם הולך לעלות בצורה משמעותית. 

 

רכישת דירה

רכישת דירה בישראל היא אמנם לא צעד קל מבחינה כלכלית, אולם אם תצליחו לעשות אותו סביר להניח שסידרתם לעצמכם את העתיד בצורה טובה. רכישה של דירה יכולה להיעשות לשתי מטרות. המטרה הראשונה, והיא זו שקיימת ברוב המקרים היא קנייה של דירה עבור מגורים. מנגד, האפשרות השנייה היא לקנות דירה להשקעה, כלומר דירה שאותה נשכיר כדי לייצר הכנסה נוספת.

רכישת דירה

 

תשואה אפשרית

השאלה הגדולה בדירה להשקעה, כמו בכל אפיק השקעה אחר היא מה גובה התשואה אותה נוכל לקבל על הדירה. כדי להבין מה גובה התשואה עליכם לחשב את סכום ההשכרה החודשי, ולהכפיל אותו ב12. כך תקבלו את סכום הכסף שהדירה מניבה לכם בכל שנה. את ערך הדירה עליכם לחלק בסכום הזה וכך תבינו מה בדיוק התשואה שאתם מקבלים על הדירה שלכם.

בעוד שבאפיקי השקעה אחרים תשואה טובה היא בסביבות השישה אחוזים, כאשר אתם משכירים דירה תוכלו להגיע לתשואה שנתית של עשירית מערך הדירה, ולפעמים גם יותר מכך. הדבר תלוי במיקום הדירה וכמובן בגובה שכר הדירה אותו אתם מצליחים לגבות עליה.

 

עליית ערך של הנכס

נתון נוסף שצריך לקחת בחשבון כאשר מחשבים את התשואה על השכרת הדירה הוא הערך העצמי של הדירה. באפיקי השקעה אחרים הכסף עצמו הוא זה שעולה מול העיניים שלנו, אולם בדירה אנחנו חושבים בדרך כלל רק על השכירות. זכרו שהערך של הדירה עצמו גם הוא צירך להיכנס לחישוב של התשואה, כיון שבבוא העת תוכלו למכור את הדירה ולקבל עליה יותר כסף מדמי הקנייה.

 

מיסוי

הנתון האחרון שצריך לזכור הוא המיסוי שאתם משלמים על הדירה. החל ממספר דירות מסוים תשלום השכירות מחויב במס, כמו גם מכירה של הדירה לקונה. המיסוי הזה יכול להיות די גבוה, וכך להוריד את התשואה של ההשקעה שלכם. עם זאת, בעיית המיסוי קיימת בכל אפיקי ההשקעה אחרים, וגם בשוק ההון פדייה של השקעות מחייבת אתכם במס של כרבע מהרווחים שהפקתם.

 

לסיכום

השאלה החשובה ביותר בהשקעות הון היא כמה תשואה נוכל לקבל עבור ההשקעה. כאשר מדובר על דירה צריך לזכור שהתשואה היא לא רק מה שאנחנו מקבלים בכל חודש מהדירה אלא גם עליית הערך הטבעית שלה, דבר שקורה בישראל בצורה אוטומטית. מנגד, עליכם לקחת בחשבון גם את המיסוי שאתם משלמים על דמי השכירות כמו גם את המיסוי שתשלמו אם תחליטו למכור את הדירה.

מיסוי

אהבתם את מה שקראתם ? שתפו בקליק
מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם