תאורה אדריכלית, תאורת כותר אדריכלית, תאורה לקווי המתאר של מבנה

תוכן עניינים

מחפשים את המתנה המושלמת ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

נדבך חשוב ומרכזי בעולם האדריכלות הוא התאורה האדריכלית. מטרת התאורה האדריכלית, נועדה לייצר יופי, ייחודיות ולהדגיש אלמנטים מסוימים במבנה, תוך כדי שימת דגש על השתלבות "נקייה" עם קווי הבנייה. כיצד תוכלו לתכנן בצורה האפקטיבית ביותר את התאורה האדריכלית במבנה שלכם? ריכזנו עבורכם מידע בנושא.

תאורה בהיבט האדריכלי

עולם האדריכלות הינו עולם רחב אופקים. למעשה, מקצוע האדריכל מרכז בתוכו המון אלמנטים שמתרכזים לכותרת של 'אומנות הבנייה' בהיבטים שונים ומגוונים: תכנון מבנים, עיצוב מבנים, יצירת קווי בנייה וכמובן שילוב של תאורה אדריכלית. תהליך תכנון המבנה על כל היבטיו, מתקשר בצורה ישירה להיבט התאורה. כפי שציינו קודם לכן, באמצעות בחירה נכונה של תאורה, תוך שימת דגש על הדברים המתבקשים, ניתן להדגיש ולהבליט אזורים רצויים במבנה, או מחוצה לו.
אם ניקח לדוגמא אצטדיון כדורגל, התאורה הנדרשת בפנים המבנה לעומת חוץ המבנה היא שונה לחלוטין ; יתר על כן, אם נשווה את התאורה בחדרי בתי החולים (אור חזק וממוקד שיאפשר ראייה בהירה ללא הפרעה) לעומת חדרי המשרדים של החברות 'הירוקות' בסביבה (תאורה שמבוססת על כמה שפחות פליטה מזהמת לסביבה) – נראה שינוי גדול.

את כל אלה ועוד הרבה מעבר, מבצע האדריכל בבואו להתעסק בעולם התאורה במבנה.

מנורה

תאורת כותר או תאורה להדגשת קווי המתאר?

מעוניינים ליצור ייחודיות למבנה שלכם? רוצים להעניק למבנה עיצוב מושך ומזמין, אך לא יודעים כיצד לעשות זאת? כפי שציינו קודם לכן, העולם הזה שנקרא תאורה אדריכלית, משפיע בצורה רבה על נראות המבנה. באמצעות תאורה נכונה, תוכלו להדגיש פרטים מסוימים – תוך כדי התייחסות לסביבה בה אתם נמצאים. למה הכוונה?
חשוב מאוד להתייחס למיקום שלכם ביחס לאזור שאתם נמצאים בו. כך לדוגמא, אם אתם נמצאים בחלק "מואר" ופעיל של העיר בשעות הלילה, תצטרכו להתאים את עצמכם ולבחור תאורה מתאימה. כמו כן, מאפיין נוסף וחשוב שעליכם לקחת בחשבון הוא כמות האור הטבעי ביחס למבנה. כמות גדולה מדי של אור או כמות מועטה מדי של אור, עשויה להביא יותר נזק מאשר תועלת. כך לדוגמא, אם התאורה ברמזור או בתמרור תנועה תהייה חזקה מדי, עשוי להיגרם נזק רב בדמות תאונות ומפגעים עקב סנוור נהגים.
גם סוג האור שאתם בוחרים ביחס לסביבה הינו קריטי. כך לדוגמא אם אתם מעוניינים לייצר אפקט של צללית על פסל מסוים בכניסה למבנה או למשרד, עליכם לבחור בתאורה נכונה שתבוא בדרך כלל מאחורי הפסל (שוב – תלוי בהרבה מאוד אלמנטים כמו כמות האור הטבעי וכו').

תאורה אדריכלית נכונה ומקצועית, תסייע לכם להרים את הנראות של הבניין או המשרד שלכם בכמה רמות, ותייצר לעצמכם את היתרון שאתם רוצים להשיג. אז קדימה, למה אתם מחכים?

אהבתם את מה שקראתם ? שתפו בקליק
מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם