כמה עולה מצבר איכותי ואיך לשמרו לאורך זמן

תוכן עניינים

מחפשים את המתנה המושלמת ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

את סוגי התקלות ברכב ניתן לחלק לשני סוגים. הסוג הראשון אלו תקלות שיכולות להיות מטופלות לאחר זמן. מדובר על תקלות שאמנם חושב לטפל בהן, אולם הן לא מעכבות את הנסיעה שלנו ברגע הזה. מנגד, יש תקלות שבלי לפתור אותן הרכב שלנו פשוט לא יוכל לנסוע. בין התקלות הללו ניתן למנות תקלות במצבר. כאן נספר לכם כמה יעלה לכם מצבר איכותי.

 

חשיבות המצבר

המצבר הוא הסוללה של הרכב. בכל רכב יש כמה מערכות שלא עובדות על בסיס המנוע, ומי שאחראי על אספקת האנרגיה לאותן מערכות הוא המצבר. בין המערכות הללו ניתן למנות את מערכת התאורה, מערכות המולטימדיה השונות שיש ברכב וכמובן מערכת ההתנעה עצמה. כאן תוכלו לקבל מצבר במבצע מ 350 שקלים, אבל כדאי אולי להבין טוב יותר מה המחיר של מצבר.

 

חשיבות המצבר

כמה יעלה לנו מצבר

כדי לענות על השאלה הזו חשוב להבין שיש כמה סוגי מצברים כפי שמיד נסביר לכם. המחיר שלהם משתנה, וכאשר אנחנו מדברים על מחיר של מצבר הכוונה בדרך כלל היא למצבר קלאסי שנמצא ברוב סוגי הרכבים הפרטיים. מחיר של מצבר כזה כאשר הוא חדש נע בסביבות 400 ₪, תלוי כמובן בחברה שמייצרת את המצבר, בגודל שלו ובעוד משתנים שקשורים לחלק הפנימי של המצבר.

 

סוגי מצברים

את סוגי המצברים ניתן לחלק לארבעה סוגים עיקריים. הסוג הראשון הוא המצבר הקלאסי שאותו כולנו מכירים. מדובר על מצבר פשוט שתוחלת החיים שלו היא מספר שנים בודדות. סוג המצבר השני נקרא מצבר ללא טיפול, כיון שהוא סגור ולא ניתן לפתוח אותו להוספת מים.

שני סוגי המצברים האחרים הם מצבר פריקה עמוקה ומצבר ג'ל פריקה עמוקה שאמנם יקרים יותר אך יוכלו להחזיק מעמד ליותר זמן. המצברים הללו פורקים וטוענים את עצמם, ולא ניתן להתקין אותם בכל רכב. מצבר הג'ל נקרא כך בשל העובדה שבחלק הפנימי שלו יש חומצה שמגנה על לוחות החשמל והמרקם שלה יכול להזכיר ג'ל.

 

האם ללכת על מצבר משומש

אם המחיר של מצבר חדש מאתגר את הכיס שלכם, תמיד תוכלו ללכת על האפשרות של מצבר משומש. ישנם רכבים שיצאו מכלל שימוש אולם המצבר שלהם במצב מצוין, ויכול להחזיק מעמד בלי בעיה עוד כמה שנים. מצבר כזה יאפשר לכם להמשיך בנסיעה בלי לקרוע את הכיס, רק חשוב לוודא כמובן שהמצבר אכן נמצא במצב טוב.

 

לסיכום

המצבר הוא אמנם רכיב פשוט אך בלעדיו הרכב שלנו פשוט לא יוכל לנסוע. המחיר של מצבר קלאסי הוא כמה מאות שקלים, כאשר מצברים מסוגים שונים יעלו מחירים שונים. אם המחיר של המצבר יקר מידי עבורכם תוכלו לבדוק את האופציה של מצבר משומש. כדי לשמור על המצבר שלכם ללא תקלות אל תפעילו את מערכות הרכב כאשר המנוע כבוי.

האם ללכת על מצבר משומש

אהבתם את מה שקראתם ? שתפו בקליק
מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם