כמה עולה לכם לעשן ואיך ניתן לחסוך בהוצאות?

תוכן עניינים

מחפשים את המתנה המושלמת ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

עישון הוא הרגל יקר מאוד, הפוגע לא רק בבריאות אלא גם בכיס שלכם. למרות המודעות הגוברת לנזקי העישון, רבים ממשיכים להחזיק בהרגל זה, ומוציאים אלפי שקלים בשנה על סיגריות. כאן נפרט את העלויות האמיתיות של עישון, ונציע דרכים לצמצם אותן משמעותית, לטובת בריאותכם ולמען חיסכון כסף רב.

 

עלות חפיסת סיגריות

המחיר הממוצע לחפיסת סיגריות בישראל נע בין 30 ל-40 ש"ח, כאשר מרבית המחיר (כ-80%) הוא מסים. עבור מעשן כבד של חפיסה ביום, העלות החודשית יכולה להגיע ל-900 עד 1,200 ש"ח, ובסך הכל בין 10,800 ל-14,400 ש"ח בשנה. זהו סכום עצום שהיה יכול לשמש למטרות אחרות כמו חיסכון, טיולים או רכישות גדולות.

חפיסת סיגריות

 

אמצעים לצמצום העלויות

קיימים מספר אמצעים שיכולים לסייע  לכם בצמצום משמעותי של עלויות העישון:

  1. מעבר לסיגריות זולות יותר (מותגים פחות ידועים או מיובאות) – יכול לחסוך עד 30% מהעלות.
  2. צמצום מספר הסיגריות – הפחתה של 25% במספר הסיגריות היומי תביא לחיסכון של 2,700 עד 3,600 ש"ח בשנה.
  3. רכישה בקרטונים או בכמויות גדולות – לרוב תהיה הנחה על קנייה בכמות, שיכולה להגיע ל-10% ויותר.
  4. שימוש בסיגריות אלקטרוניות או מוצרי חימום טבק – למרות העלות הראשונית, לטווח ארוך הם זולים יותר מסיגריות רגילות.

 

 

גלגול עצמי של סיגריות

דרך נוספת ונהדרת לחיסכון היא גלגול עצמי של סיגריות, תוך שימוש בטבק, ניירות גלגול ופילטרים. עלות שקית של 50 גרם טבק לגלגול היא כ-60 ₪ בממוצע , ממנה ניתן להכין כ-100 סיגריות לערך. נייר גלגול OCB עולה כ7 ש"ח ל-100 יחידות, ופילטרים כ-10 ש"ח ל-200. סה"כ, עלות סיגריה מגולגלת יוצאת פחות מ-1 ש"ח, לעומת 1.5-2 ש"ח לסיגריה קנויה. כלומר, החיסכון יכול להגיע ל-50% ויותר. אמנם נדרשת השקעה של מאמץ וזמן, אך המשמעות היא אלפי שקלים נחסכים מדי שנה.

סיגריות זולות יותר

 

החלו גמילה והפסיקו לעשן

כמובן, החיסכון הגדול ביותר יושג על ידי הפסקת העישון לחלוטין. מלבד התועלת הבריאותית העצומה, גמילה מוחלטת מעישון תחסוך את כל ההוצאה על סיגריות ומוצרים נלווים. כספים אלו יוכלו לשמש למטרות נעלות יותר ולשפר את איכות החיים. קיימים אמצעי סיוע רבים לגמילה מעישון כמו תחליפי ניקוטין, תרופות מרשם, ליווי מקצועי ועוד. ההשקעה בהם משתלמת ביותר לטווח הארוך.

 

לסיכום

ניתן לומר מעבר לכל ספק שעישון הוא הרגל פנאי שמחירו גבוה – בעיקר בבריאות אך גם בכסף. מעשן כבד מוציא מדי שנה סכום של לחות 5 ספרות על סיגריות בלבד, מדובר בהוצאה כספית לא מבוטלת כלל. עם זאת, ישנן דרכים לצמצם משמעותית את העלויות, כמו מעבר למותגים זולים, הפחתת הצריכה, קנייה בכמות, גלגול עצמי או מוצרים חלופיים. אך הפתרון הטוב ביותר, מכל הבחינות, הוא הפסקת העישון כליל. החיסכון הכספי האדיר שינבע מכך יוכל לשנות את החיים לטובה.

אהבתם את מה שקראתם ? שתפו בקליק
מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם