כמה עולה לטפל בקרטוקונוס ואילו טיפולים קיימים?

תוכן עניינים

מחפשים את המתנה המושלמת ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

בימים האחרונים אנו עדים לשיח ער שנוגע למחלת הקרטוקונוס שתפסה מקום מרכזי בחיינו. הדבר אירע בעקבות שיתוף של כוכב רשת שעלה לרשת חברתית מוכרת, בה הוא סיפר על תסמיני המחלה ואופן הטיפול בה. גולשים רבים ביקשו לדעת מהן עלויות הטיפול, אך לדבריהם, טרם התקבלה תשובה בנושא. החלטנו לקחת את העניין לידיים ולבדוק את הנושא מקרוב, כדי לחזור עם האינפורמציה שמעניינת אתכם, הקוראים. הישארו כאן ותגלו מהם הטיפולים שמוצעים לחולים במחלה וכמה צריך לשלם עליהם.

 

קרטוקונוס – תכירו את המחלה הנפוצה

נפתח בהסבר קצר אודות המחלה שפוגעת בקרנית העין. אם ראיתם אנשים שחולים בה, אתם כנראה יודעים שהקרנית הופכת להיות דקה, כך שמבנה העין משתנה באופן ניכר. במקום מבנה כיפתי שאנחנו רגילים לראות, העין מקבלת מבנה חרוטי (כלומר, מבנה שמזכיר צורה של חרוט). זו ההזדמנות לספר ששמה של המחלה מעיד על התסמין העיקרי, משום שקרטו זו קרנית בלעז והמשמעות של קונוס היא חרוט. בשלבי המחלה הראשונים, החולים עשויים לחוש טשטוש ניכר בראייה. בעוד בשלבים מתקדמים יותר, עשויות להופיע צלקות במרכזה של הקרנית.

כמה עולה לטפל בקרטוקונוס ואילו טיפולים קיימים

סוגי הטיפולים הנפוצים

הטיפול במחלת הקרטוקונוס תלוי בחומרת המחלה. מומחה בתחום ימליץ לחולים שנמצאים בתחילת המחלה לקבל טיפול לקרטוקונוס שכולל הרכבה של עדשות מגע רכות או משקפיים שיאפשרו לתקן את הראייה. מי שסובלים ממחלה מתקדמת יותר, צפויים לקבל המלצה להתאמת עדשות מגע סקלרליות. מדובר בעדשות שלא נוגעות בקרנית כלל, כך שניתן לתקן את הראייה גם אם ישנם עיוותים קשים בקרנית. הטיפול המורכב ביותר עשוי להיות ניתוח, במהלכו מחליפים את הקרנית החולה בקרנית חדשה ובריאה לחלוטין.

 

עלות הטיפול בקרטוקונוס משתנה ממקרה אחד לאחר

בירור שערכנו בנושא גילה שטווח המחירים של הטיפול בקרטוקונוס הינו רחב למדי, מכיוון שהוא כולל שורה ארוכה של פרמטרים שמשתנים ממקרה אחד לאחר, לדוגמא:

  • סוג הטיפול: הרכבת משקפיים, עדשות או ניתוח
  • מורכבות המחלה
  • קיומו של ביטוח רפואי

בחרנו להציג בפניכם טווח מחירים משוער, כדי שתוכלו לדעת כמה תצטרכו לשלם בערך על הטיפול העתידי. נציין שהרכבת משקפיים או עדשות עשויה לעלות בין 350 ₪ ל – 1,500 ₪. בעוד ניתוח עשוי להיות מסובסד מצד קופת החולים או באמצעות פוליסת הביטוח שברשותכם.

 

קבלו טיפ של מומחים – תתמקדו באיכות הטיפול

חשוב שתדעו שהטיפול במחלת הקרטוקונוס צריך להתבצע תוך תשומת לב לאיכות הטיפול ולא לעלות שלו. בחרנו להדגיש את העניין בקצרה, רגע לפני שהמדריך מגיע לסיומו, כדי שתבחרו נכון ותעניקו לעצמכם את הטיפול הרפואי ההולם.

 

השורה התחתונה

העלות של הטיפול במחלת הקרטוקונוס משתנה בהתאם לפרמטרים שונים שהוצגו בתחילת המדריך. כעת אתם מכירים בהם מקרוב, כך שנותר לכם רק לפנות לגורם מקצועי ולקבל אבחון והצעת מחיר עבור הטיפול הדרוש.

קרטוקונוס

אהבתם את מה שקראתם ? שתפו בקליק
מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם