כמה עולה להזמין הביתה חשמלאי בית חכם

תוכן עניינים

מחפשים את המתנה המושלמת ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

בשנים האחרונות, יותר ויותר ישראלים מצטרפים למהפכת הבתים החכמים, בתים שניתן לשלוט במערכות החשמל שלהם מתוך הטלפון הנייד. זאת, הודות לכך שכיום כל בית, ולמעשה כל מוצר חשמלי, יכול להיעשות לחכם בעזרת כמה צעדים פשוטים. על צעדים אלו ועל עלויותיהם, ובמיוחד על עלותו של הזמנת חשמלאי לבית חכם, נפרט כעת.

 

מוצרים ומערכות חכמות

בעבר הלא רחוק, כדי שבית יהיה חכם היה צורך בבנייתו מלכתחילה ככזה. לחלופין, ניתן היה לעשות שיפוץ מקיף לבית במסגרתו תתוכנן מערכת חשמל חכמה. מכיוון שאלו היו פני הדברים, בתים חכמים היו תופעה נדירה הנמצאת יחסית בשוליים.

כיום, חברות רבות מציעות מוצרים, דוגמת מוצרי SONOFF, שניתן להרכיב בפשטות יחסית על גבי המערכת הקיימת. כתוצאה מכך, גם בית בנוי יכול להפוך לחכם בעזרת כמה צעדים פשוטים וכן ניתן להפוך חלקים מסוימים בלבד מהבית לחכמים ואין צורך להשקיע סכומים גדולים בהחכמת הבית כולו בבת אחת.

הודות לכך, הבתים החכמים הם אינם עוד תופעת קצה אלא נפוצים למדי. הישראלים מכירים בערכן של המערכות החכמות ומצטרפים אליהן. ההצטרפות, קורית בשני שלבים פשוטים. השלב הראשון, הוא רכישת המערכות החכמות. השלב השני הוא התקנת המערכות.

 

קניית המערכות

המערכות החכמות מורכבים משלל פריטים, המתחלקים לשתי קטגוריות עיקריות. קטגוריה ראשונה היא של מוצרי חשמל חכמים בפני עצמם. בקטגוריה זו ניתן למצוא שואבי אבק רובוטיים המקושרים לאפליקציה מסוימת, מזגנים מודרניים במיוחד ואף בתי נורה חכמים. כמו כן, ניתן לכלול בקבוצה זו מצלמות חכמות המעבירות נתונים מהמצלמה אל הטלפון הנייד באופן אוטומטי.

עלות המוצרים בקטגוריה זו משתנה לפי טיב המוצר. מצלמה חכמה תעלה כ-110 ₪ בלבד בעוד שמזגן חכם יעלה כמה אלפים טובים.

הקטגוריה השנייה היא של מתגים, מפסקים וחיישנים חכמים, המאפשרים למוצרי חשמל קיימים להפוך לחכמים. ניתן להלביש את המתג החכם על מתג קיים וכך לצרף את המנורות, את החימום או כל דבר אחר המקושר למתג לחכם בעצמו. המפסקים פועלים פעולה דומה, אך בעוד שהמתגים החכמים מוגבלים להפיכת מתג לחכם, הרי שהמפסקים יכולים להפוך כל שקע לכזה.

כתוצאה מסגולה זו של המפסקים, ביכולתם להפוך כל מכשיר, החל מהמטען לסלולרי שלכם וכלה במקרר או במזגן המסורתי שלכם, לחכם. המכשיר אינו חכם בפני עצמו, אלא בזכות השקע עם המפסק החכם אליו הוא מחובר. החיבור למפסק מתבסס על Wi-Fi, ומאפשר כמובן שליטה מרחוק, תזמון הפעלות והדלקה וכיבוי בעזרת מערכות חיווי קולי.

עלות המתגים החכמים היא כמה עשרות שקלים בודדים. כך גם המפסקים החכמים. יש לשים לב שהמפסק צריך להתאים למתח של השקע והמכשיר החשמלי. מפסקים חזקים יותר המסוגלים להתמודד גם עם מתחים גבוהים יחסית, יעלו יותר ממפסקים סטנדרטיים.

 

התקנת המערכות

כאשר המערכת החכמה מתלבשת על גבי מערכת קיימת, יש צורך בהתקנתה על ידי חשמלאי מוסמך המתמחה בתחום. זאת, בראש ובראשונה כדי לשמור על הבטיחות וכן כדי להפיק את המירב מהמערכות. לעיתים, גם לאחר ההתקנה צצות בעיות במערכת. אלו עלולות להיות בעיות קליטת Wi-Fi או בעיות תקשורת אחרות, וכן תקלות בחומרה עצמה. בכל המצבים הללו, תצטרכו להזמין חשמלאי לבית חכם.

 

כמה תעלה הזמנת החשמלאי

מחיר הזמנת החשמלאי נקבע לפי מספר פרמטרים. הפרמטר הראשון תלוי בשאלה האם נדרשת הוספת נקודות חשמל בבית. כל הוספה שכזו, צפויה לעלות כמה מאות שקלים. פרמטר שני הוא

תמרור

 

אהבתם את מה שקראתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם