כך תזהו נזילה בדירה

תוכן עניינים

מחפשים את המתנה המושלמת ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

תחזוקת הבית כוללת החלפה של רהיטים בלויים, התעסקות בחשמל, תשלומי חשבונות וניקיון, אך מה קורה כאשר מגיעות צרות שלא ניתן לצפות אותן מראש? נזילות בדירה יכולות להוות מטרד לא פשוט לדיירים. במידה ולא מאתרים אותן בזמן, הנזק יכול להיות גדול מאוד. איך מזהים נזילה בדירה? תשובות לפניכם.

 

נזילות בדירה

נזילות בדירה יכולות להתרחש ממספר סיבות. בין אם אחד ממקורות המים של הדירה התפוצץ, או שהצפה אצל השכן גרמה לחלחול מים מרצפת הדירה שלו אל התקרה שלכם, הצטברות הנוזלים בחללים פנימיים בכותלי הבית יכולה לגרום לנזק חמור, שיכול לעלות לכם כסף רב.

פרט לנזקים שיכולים להתרחש ביסודות ובקירות של הדירה, הוכח כי הצטברות של נוזלים בעקבות נזילה יכולה לגרום לבעיות בריאותיות. קיימות חברות לאיתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית, כמו אושר לוי איתור נזילות. במידה ועולה אצלכם חשד כלשהו, תוכלו לחזק אותו באמצעות מספר פעולות שתוכלו לנקוט בעצמכם.

 

בדקו את מקורות המים

אומנם אנחנו לא שמים לב לכך במהלך היום, אך ישנם גורמים רבים בבית שמתקשרים למים בדרכים כאלו ואחרות. תקלה של אחד הגורמים הללו יכולה לגרום לנזילה בדירה. למשל, המקררים שלנו מחוברים למקורות המים של הדירה. במידה ויש קרע או פיצוץ בצינור שמוליך את המים למקרר, נוכל לזהות שינוי בטמפרטורות שלו או טפטוף של מים מהצינור.

כמו כן, במידה וסגרתם את הברזים שלכם, את הדוש של המקלחת או צינורות מסוימים, ולאחר זמן רב עדיין מטפטפים מהם מים בקצב איטי, ייתכן וקיימת נזילה. גם נזילה ממזגן יכולה להתגלות על ידי טפטוף מהצינור שלו. כאשר מדובר במזגן מרכזי, תוכלו להרגיש רטיבות בפתחי המזגן.

 

זיהוי באמצעות חשבון המים

קיימים מקרים בהם יש נזילות אך לא נראה שמשהו מעיד על המצב. דרך נוספת לאתר אותם תהיה למצוא חריגה בחשבון המים. חשבונות המים בישראל מחושבים לפי כמות מים שיצאו ממקורות המים של הדירה. לכן, כאשר קיימת נזילה סמויה, המים יצאו ממקורותיהם ויצטברו בחללים התאימים. הדבר יקבל ביטוי בחשבון המים, כי מבחינת שעוני המים שמחשבים את השימוש התקופתי במים, מים נצרכו על ידי הדיירים.

 

לפי העין

למים שמצטברים בין כותלי הדירה אין מקום אינסופי להצטבר בו. כאשר למים אין עוד מקום, נוכל להבחין בסימנים מסוימים. למשל, במקרה שמקור הנזילה הוא מהתקרה, כמו הצפה בבית השכנים שחלחלה מטה, נוכל להבחין בכתמי רטיבות. כאשר המים מצטברים בין הקירות של הבית, נוכל להבחין בכתמים על הקירות, כאשר מיקום הכתם יספר לנו את מקור הנזילה. במקרים מסוימים, המים יכולים לגרום לצבע שעל הקירות להתחיל להתקלף.

 

גילוי ראשוני לא מספיק

גם אם שמתם לב לברז מטפטף, קיר מתקלף או חשבון מים חריג, לא בטוח שמדובר בנזילה. כמו כן, גם אם מדובר בנזילה, עליכם לטפל בה ולמנוע נזקים. לכן, מומלץ לפנות אל אנשי המקצוע המתאימים לאיתור וטיפול בנזילות.

נזילה בדירה

 

אהבתם את מה שקראתם ? שתפו בקליק
מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם