הצגה בוטלה ללא כל הודעה – כיצד לפעול

תוכן עניינים

מחפשים את המתנה המושלמת ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

מדינת ישראל, כמו מרבית המדינות המערביות המתקדמות, היא מדינה שהחיים בה לחוצים למדיי. מנגד, ההזדמנויות לצאת לבילוי או להופעה הן נדירות. אין פלא, לפיכך, שאחרי שמתכוננים לכך זמן רב, קובעים מועד, רוכשים כרטיסים, מתלבשים ומתכוננים מתברר, כשמגיעים למקום ההופעה, שהיא בוטלה. זאת, ללא כל הודעה מוקדמת. אילו סיבות יכולות לגרום לביטול הופעה? כיצד לפעול במקרה שנתקלתם במצב כזה? בשורות הבאות נעסוק בבעיה פשוטה אבל כואבת – ונביא לכם פתרון מפתיע.

כרטיסים
כרטיסים

סיבות אפשריות ולגיטימיות לביטוח הופעה

הופעות של אמנים כמו מנטליסט או אמן חושים ולהקות שונות, כמו גם הצגות תיאטרון, שונות באופן מהותי מהקרנה של סרטים. הסרט, מרגע שההפקה והצילום שלו הסתיימו, יכול להיות מוקרן בלי כל הפרעה כמעט בכל מצב. גם מחלה של המקרין לא תעצור את ההקרנה, כיון שסביר להניח שניתן יהיה למצוא מישהו שיבצע את ההקרנה. מנגד, אם מדובר בהופעה של זמר, או אפילו הצגת תיאטרון, מחלה או פגיעה באחד החברים בלהקה עלולות לגרום לביטול ההופעה. זאת, למרות שבמקרים רבים, בעיקר כשמדובר בכוכב הראשי של הצגת תיאטרון, יכול להיות מישהו שימלא את מקומו של הכוכב. סיבה נוספת לביטול הופעה היא העדר האפשרות של הלהקה להגיע למקום ההופעה. ככלל, ביטול הופעות הוא תוצאה של בעיות שלא ניתן לצפות וקשה לפתור אותן.

מה לעשות וכיצד לנהוג אם ההופעה בוטלה

אם הופעה מבוטלת ללא הודעה מוקדמת, האינסטינקט הראשון הוא להתעצבן ולאיים בתביעה כוללת וכואבת כנגד מארגני ההופעה, הלהקה, כוכב ההופעה, המקום שבו ההופעה היתה אמורה להיערך ועוד שורה ארוכה של נתבעים פוטנציאליים שתקצר היריעה מלתאר כאן. אבל האמת הפשוטה היא שמרבית הנתבעים הפוטנציאליים עלולים להיפגע מביטול ההופעה לא פחות מקהל המשתתפים בה, ולעיתים אפילו יותר. אבדן הכנסה מהופעה שלא התקיימה, איננו ניתן להחלפה ולא ניתן לפצות עליו. דרך אחת לטפל בעניין, היא לדרוש כרטיס להופעה שתתקיים ביום אחר, בתקווה שבפעם הבאה ההופעה אכן תתקיים ותצא לפועל. דרך אחרת היא לדרוש החזר כספי, שגם זאת פעולה לגיטימית. לא לכל אחד יש הפריבילגיה והאפשרות להגיע להופעה חלופית בתאריך אחר שייקבע בעתיד.

אבל הדבר הנכון לעשות, מעבר לדרישה להחזר כספי או להופעה חלופית, הוא לנסות למצות את הזמן הקיים ולבלות באופן האיכותי ביותר. רבים מאלה שההופעות שלהם בוטלו פונים למסעדות יוקרה, או מנסים למצוא כרטיס לסרט שמזה זמן הם מעוניינים לראות. לחילופין ניתן לחפש, ובדרך כלל למצוא בתוך זמן קצר, כרטיס להופעה שיש בה הרבה הומור והרבה צחוק. הופעה כזאת תהווה פיצוי הולם עבור הביטול. רבים מאלה הנוקטים בשיטה הזאת מגלים שערב שהתחיל גרוע, מסתיים באופן מעולה. הופעה מצחיקה במיוחד היא ההופעה של זיגי – קוסם קומי ואומן חושים, שהופך כל ערב שגרתי להנאה צרופה. כדאי ליצור קשר כעת וליהנות מהופעה שתעשה לכם את היום.

אהבתם את מה שקראתם ? שתפו בקליק
מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם