כמה עולה איתור נזילות?

תוכן עניינים

מחפשים את המתנה המושלמת ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

רגע אחרי סוכות, כאשר צמרות העצים הנשירים סיימו להתרוקן והטמפרטורה בכלל רחבי הארץ צונחת, אפשר להרגיש כי החורף נמצא ממש מעבר לפינה.

רגע לפני שעונת החורף הגשומה מגיעה, ישראלים רבים אשר חושדים שיש להם בעיית נזילה ומעוניינים להתכונן לחורף בצורה הטובה ביותר בוחרים להיעזר בשירות של איתור נזילות.

אם ברצונכם לדעת מה טווח המחירים שיש לשלם עבור שירות איתור נזילות שכזה, כיצד המחיר נקבע ומדוע כל כך חשוב לאתר את הנזילה בהקדם הכתבה הבאה תסביר לכם את כל שעליכם לדעת.

 

מה טווח המחירים של בדיקה לאיתור נזילות

העלות הממוצעת של בדיקה לאיתור נזילה עומדת על כ-800 שקלים כאשר במרבית המקרים טווח המחירים נע בין כ- 250 שקלים לכל הפחות וכ-2500 שקלים לכל היותר. עלות הבדיקה תשתנה בהתאם לאזור בארץ בו אתם נמצאים, המחיר אותו נוהג לגבות המומחה שפניתם אליו ומספר מאפיינים נוספים.

 

כיצד מאפיינים שונים ישפיעו על המחיר של איתור הנזילה?

משך העבודה הנדרשת וסוג הציוד הנדרש לשם ביצוע הבדיקה ישפיעו על מחיר הבדיקה, כך למשל:

סוג הציוד הנדרש – לשם איתור נזילה, לא פעם יידרש המומחה להיעזר בכלים שונים ומשונים. לעיתים מדובר בכלים פשוטים יחסית כמו מד לחץ או בלון הצפה, במקרים שכאלו מחיר הבדיקות יהיה נמוך יותר ולרוב יסתכמו בכמה מאות בודדות של שקלים. במידה ויש צורך להשתמש בציוד מתוחכם יותר כגון מערכות לצילום קווי ביוב, מצלמות תרמיות או מערכות אקוסטיות המחיר יתחילו בכ- 1200 שקלים לכל הפחות.

מיקום התקלה – בעיות במערכות צנרת אליהם הגישה היא בעייתית יותר יצריכו בדיקה יקרה יותר בהשוואה לקוו צנרת נגישים יותר. ככלל אצבע, לרוב בדיקת דליפה במערכות צנרת פנימית יהיו זולות יותר בהשוואה לבדיקת נזילה במערכות צנרת חיצונית וקווי ביוב.

גודל הנכס – ככל שהנכס גדול יותר ויש יותר צנרת ומקומות שיש לבדוק כך עלות הבדיקה תהיה גבוהה יותר ועל כן, באופן טבעי, ניתן לצפות שעלות הבדיקה בבית פרטי רחב ידיים תהיה יקרה בהשוואה לבדיקה לאיתור נזילות בדירת שלושה חדרים קטנה.

 

מדוע חשוב לא לחסוך על איתור נזילה פוטנציאלית

לעיתים אנשים מסוימים יעדיפו לדחות קביעה של בדיקה של איתור נזילות ממגוון סיבות. יתכן שמצבם הכלכלי לוחץ ועל כן הם יעדיפו לדחות הוצאות על סידורים שכאלה על תקלות שאינן דחופות. יחד עם זאת במצבים שכאלה הצורך בקביעת בדיקה לאיתור נזילות הוא גדול אף יותר. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שעלות הבדיקה לאיתור נזילות והתיקון הפוטנציאלי שיעשה במידה ותזוהה תקלה היא קטנה לאין שיעור בהשוואה להוצאה הצפויה בעקבות נזילה שלא נתפסה בזמן.

במצבים בהם איטום מבנים נעשה בצורה מרושלת נזילות שלא אותרו מבעוד מועד עשויות לגרום לנזק כבד לרכוש ולבית ולגרום להוצאות רבות, הן על החלפת רכוש, הן על תיקון נזקים שנגרמו למבנה עצמו והן על תיקון הנזילה. לכן חשוב לזכור כי במרבית המקרים, ההוצאה על איתור נזילות בבית היא הוצאה קטנה שיכולה לחסוך כסף רב.

 

כלי עבודה

אהבתם את מה שקראתם ? שתפו בקליק
מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם